З цим питанням рано чи пізно стикаються будь-які батьки. Яким має бути перше взуття, коли потрібно його одягати та скільки носити – на всі ці питання Ви зможете знайти відповіді в даній статті.
Почнемо з питання про те, коли потрібно купувати дитині його перше взуття. Ми говоримо саме про повноцінне взуття з жорсткою підошвою, а не про м’які тапочки або уги, в яких можна лише сидіти в колясці. Необхідність в першому взутті з’являється тоді, коли малюк починає досить впевнено самостійно ходити. Для чого взагалі потрібно так рано взувати дитину? Це робиться для того, щоб допомогти стопі правильно сформуватися.
Перше взуття для малюка повинно бути куплене не дбайливими бабусями «тому що ці сандалики (черевички) такі красиві!», а батьками разом з дитиною. Підійти до цього питання потрібно з усією серйозністю і відповідальністю. Не варто вирушати в магазин без малюка, навіть якщо Ви попередньо виміряли його ніжку, оскільки все взуття різе, і шанс, що обрана Вами пара не підійде дитині, наприклад, за повнотою дуже великий.
Як підібрати дитині перше взуття.
1. Розмір. Перше дитяче взуття обов’язково повинне бути дитині в пору. Не намагайтеся купити взуття більше, щоб вистачило не на рік, а на два: по-перше, Ви навряд чи вгадаєте, чи буде воно якраз вашому малюку через рік, а по-друге, це вкрай шкідливо для маленьких ніжок. Взуття не повинно тиснути. Взувши малюка, поставте його на ніжки. Якщо між п’ятою і ногою вміщується Ваш великий палець, але не більше, то таке взуття можна сміливо купувати.
2. Ніс. Перше взуття повинно бути з закритим носком, щоб ніжка не їздила туди-сюди, а була щільно охоплена.
3. Задник. Задник також повинен бути закритим, і чим вище і жорсткіше він буде, тим краще.
4. Супінатор. Для правильного формування стопи перше взуття малюка обов’язково повинно бути з супінатором.
5. Підошва. Підошва повинна досить легко гнутися, бути рельєфною (щоб малюк не ковзав) і мати невисокий каблук.
6. Матеріал. Найкращий матеріал для першого взуття – це натуральна шкіра. Причому краще, щоб сандалики або черевички були шкіряними не тільки всередині, а й зовні. Шкіра не тільки дуже пластична, але і дозволяє ногам «дихати».
Економити на першій, так і взагалі на взутті для дитини не варто, так само не варто доношувати взуття за кимось, оскільки воно вже придбало форму стопи малюка, який в ній ходив.
7. Шнурки або липучки. Між шнурками або липучками вибрати краще липучки, оскільки взути малюка в таке взуття виходить набагато швидше. Важливо й те, що у взутті на липучках повністю виключається ризик наступити на розв’язаний шнурок.
Скільки за часом протягом дня потрібно носити взуття.
Якщо покупка першого взуття випала на літо, то цілком достатньо того часу, що малюк проводить в ньому на вулиці. Якщо ж малюк пішов взимку, то носити сандалики в будинку потрібно хоча б години 3-4. Навряд чи дитина відразу погодитися взутися. Важливо спочатку познайомити малюка з взуттям: уважно разом його розгляньте, розкажіть, для чого взагалі потрібне взуття, а потім в ігровій формі надіньте обновку на дитину. Не потрібно насильно змушувати Ваше чадо постійно бути взутим. Почніть з декількох хвилин в день, дайте дитині звикнути до нових відчуттів. Потім поступово збільшуйте час носіння сандаликів.
Приємних прогулянок без падінь!
Джерело: dzen