Фартух для гарної домогосподарки це як плащ для Супермена. Я думаю в ньому є особлива сила, тому берегиня домашнього вогнища завжди у фартуху – коли готує на кухні або наводить лад у будинку. Подібна уніформа надійно захищає одяг від різного бруду, а ще фартух кухаря може бути не тільки практичним, а й стильним вбранням, яке здатне підкреслити індивідуальність своєї власниці.
Зшити фартух своїми руками набагато простіше, ніж ви думаєте, особливо за допомогою цього уроку з покроковими інструкціями. Це відмінний швейний проект для тих, хто все ще знайомиться зі своєю швейною машиною, тому що для його реалізації не потрібно серйозних кравецьких навичок.
Щоб пошити фартух з нагрудником вам знадобляться:
- 3 метри бавовняної тканини
- 2 метри косої бейки шириною ½ дюйма
- 1 метр бавовняної тканини з принтом
- швейна машинка
- окантовувач у 2 складання (за бажанням)
- праска та дошка для прасування
- кравецькі ножиці, шпильки та прищіпки
(якщо у вас поки немає швейної машинки та кравецького приладдя, але ви б хотіли мати все необхідне для шиття, то у якості місця вигідних покупок радимо вам ось цей швейний магазин)
Крок №1.
Насамперед скачайте безкоштовну викрійку фартух для кухні із сайту JenniferMaker. Потім роздрукуйте файл на аркушах паперу А4, згрупуйте їх та склейте скотчем. Після цього виріжте з тканини деталі передньої частини фартуха, нагрудник, бретелі, пояс та кишені.
Крок №2.
Спочатку обробимо краї нагрудника зверху та з боків, а краї спідниці з боків та знизу. Для цього ми використовуватимемо косу бейку. Складіть смужку тканини навпіл, вздовж краю заготовки, і запрасуйте її, а потім закріпіть бейку кравецькими прищіпками. Далі, використовуючи швейну машинку, прострочіть прямим рядком на відстані 10 мм (⅜ дюйма) від краю. Не забудьте виконати закріплення шва на початку та в кінці рядка.
Щоб не складати бейку вручну і прискорити процес окантовування, можна використовувати спеціальний швейний пристрій – окантовувач, підібраний під ширину бейки.
Крок №3.
Тепер пришиємо нагрудник до спідниці. Насамперед розмістіть цю деталь по центру передньої частини фартуха. Потім покладіть фартух лицьовою стороною на лицьову сторону спідниці та вирівняйте обидві деталі по необробленому краю. Далі скріпіть заготівлі кравецькими шпильками та зшийте на швейній машині з припуском на шов 10 мм (⅜ дюйма).
Крок №4.
У верхній частині спідниці, ліворуч та праворуч від нагрудника, все ще залишаються необроблені краї. Підверніть кожен із них на 6 мм до виворітної сторони і запрасуйте.
Крок №5.
Тепер попрацюємо із заготівлею пояса. Спочатку підігніть кожен довгий край деталі на 6 мм до виворітної сторони і запрасуйте. Потім складіть заготівлю навпіл вздовж і скріпіть шпильками. Далі виконайте рядок по запрасованому краю. Шийте з припуском на шов 3 мм (⅛ дюйми).
Крок №6.
Підверніть всередину непідшитий край пояса у напрямку до підшитого боку, щоб сформувати кут. Потім прострочіть цю скошену ділянку на швейній машині. Повторіть те саме для іншого кінця пояса.
Крок №7.
Покладіть пояс на спідницю вашого фартуха для кухаря, щоб вони стикалися лицьовими сторонами, а потім вирівняйте їх по центру. Далі поєднайте краї обох деталей і приколіть пояс до спідниці за допомогою шпильок. Потім, використовуючи швейну машинку, прошийте по верхньому краю з припуском на шов 6 мм (¼ дюйма).
Крок №8.
Тепер нам потрібно підготувати бретелі. Спочатку підгорніть кожен довгий край заготовки на 6 мм і пройдіться ними праскою. Потім складіть деталь навпіл уздовж, підгорнутим краями разом, і скріпіть все кравецькими шпильками. Опісля виконайте рядок на швейній машині, з припуском на шов 3 мм (⅛ дюйма). Повторіть усі ці дії для іншої заготовки бретелі.
Крок №9.
Покладіть фартух лицьовою стороною вниз, потім помістіть один із кінців бретелі на верхній кут нагрудника, щоб його край збігався з краєм окантовки. Далі скріпіть обидві деталі шпильками. Потім пришийте бретель до нагрудника. Не забудьте зробити посилену закріпку з обох кінців рядка. Після цього повторіть всі дії для іншої бретелі.
Крок №10.
Тепер прикріпимо нижні кінці бретелів. Спочатку візьміть вільний кінець однієї з бретелів і з’єднайте його із протилежним верхнім кутом на спідниці фартуха, а саме з виворітного боку. Заведіть кінець бретели на всю ширину пояса і закріпіть його шпилькою. Потім пришийте бретель до спідниці на швейній машинці, закріпивши шви на обох кінцях рядка. Після цього повторіть дані дії для іншої бретелі.
Крок №11.
За бажанням ви також можете зшити бретелі разом, щоб вони не заплутувалися. Для цього приміряйте фартух і попросіть когось заколоти шпильками лямки там, де вони природно перехрещуються. Зніміть фартух і виконайте на місці перетину бретелів серію рядків, щоб вийшов ромб.
Крок №12.
На цьому кроці додамо до нашого фартуха з нагрудником родзинку — декоративні кишені у формі серця. Для кожної кишені ми маємо по дві деталі, вже вирізані з тканини. Візьміть пару таких заготовок, потім складіть їх лицьовими сторонами разом і скріпіть шпильками. Далі, використовуючи швейну машинку, виконайте рядок по периметру серця, на відстані 6 мм (¼ дюйма) від краю. Залишіть незашитими близько 5 см збоку заготовки. Після цього зробіть надсічки на вигнутих частинах серця і виверніть його на лицьову сторону через залишений отвір. Повторіть ці дії для іншої пари деталей.
Крок №13.
Пропрасуйте серця і розпрасуйте припуски. Потім розмістіть кишені на передній частині фартуха, у зручному для вас місці. У моєму випадку я помістила їх на відстані 14 см від верху спідниці. Далі прикріпіть деталі шпильками, щоб заокруглені вершини були отворами. Після цього, використовуючи машинку для шиття, прострочіть по краях сердець збоку та знизу. Шийте з припуском на шов 3 мм (⅛ дюйми).
Ну от і все. Ми завершили наш проект. Тепер, коли ви теж знаєте як зшити фартух з нагрудником, пошийте собі подібний з вподобаної тканини. А потім запросіть подруг на чай, щоб похвалитися фартухом зробленим своїми руками.