Різне

Солодкий перець: весняна посадка розсади і догляд

Солодкий перець вже давно зайняв своє почесне місце на грядках садівників, цей теплолюбний південний гість росте навіть в північних регіонах. Смачний, корисний, красивий овоч. Він налічує безліч сортів, купити насіння овочів в Україні можна як на ринку так і в інтернеті.

Навесні, коли нічні температури піднімаються вище 10 C, саме час приступити до посадки цих овочів. Захищайте розсаду якомога довше від холоду і вітру, оскільки перець дуже теплолюбна рослина. Він як і баклажани вимогливі до тепла, з оптимальним ростом при 24 градусах.

Рослина солодкого перцю, може досягати 40-50 см у висоту. Плоди збирають влітку, через 5-6 місяців після посіву. Їх колір залежить від їх зрілості: на відміну від зелених, червоні знаходяться в максимальному ступені їх зрілості.

Перці бувають різної форми: квадратної, прямокутної або трикутної.

Вибираємо місце

Кращими попередниками перцю є гарбуз, огірки, капуста, кабачки. Їх не можна висаджувати на те місце, де попередниками були томати, баклажани. Слід дотримуватися сівозміни і не висаджувати перці на одне і те ж місце 3-4 роки поспіль.

Підготовка ґрунту

Для перцю краще вибирати легкі гранти. За тиждень до передбачуваної висадки ґрунт слід обробити мідним купоросом (1 ст. ложка на 10 л води). Після ретельного розпушування землі підготуйте посадкову яму діаметром близько тридцяти сантиметрів.

Додайте багаті азотом добрива. Домашній компост, ідеально підходить в якості органічної речовини для збагачення ґрунту перед посадкою. Його можна доповнити деревною золою, також помістіть в лунку подрібнену кропиву.

Посадка

Перці висаджують за схемою 40х40 см. Висаджуючи розсаду, не слід сильно заглиблювати її. При посадці різних сортів перцю слід врахувати, що рослини можуть піддатися перезапиленню, тому як варіант різні сорти перців поділяють високорослими помідорами.

Полив

Полив цієї культури є відносно складним. Після перших двох поливів по 5 л на рослину з інтервалом в 1 тиждень, дайте їй час, щоб заспокоїтися, перш ніж робити новий. Ідеальним буде крапельний полив.

Перевіряючи водний стан ґрунту перед поливом, земля повинна бути свіжою, але не сирою: дефіцит шкодить плодоношенню, надлишок води їх душить. Для того, щоб отримати хороший урожай перцю, слід протягом усього періоду культивування збагачувати ґрунт.

Догляд

Правильний догляд дасть відмінний результат. Потрібно стежити за появою плодів. Коли перші, а потім наступні плоди, добре сформовані, обріжте другорядні гілочки (один лист над останнім плодом). У вегетаційний період перці слід кілька разів обрізати, вкорочуючи дуже довгі пагони, видалити всі відростки, які розташовані нижче головної розвилки стебла і всередині крони. Приблизно за місяць до закінчення періоду вегетації необхідно прищипнути всі верхівки, щоб всі сили рослина віддала на формування і дозрівання плодів.

Останні новини

Якісний ремонт бутіку в Києві під ключ: з чого складається і в кого замовити

Створення затишної атмосфери в бутіку чи шоу-румі є важливим фактором успіху. Інтер'єр впливає на сприйняття…

“Мама” Вєрки Сердючки Білоконь поділилась кадрами з чоловіком

Українська акторка Інна Білоконь, відома за роллю "мами" Вєрки Сердючки, порадувала шанувальників рідкісним сімейним кадром.…

Анна Трінчер заспівала на концерті разом з ветераном війни

Українська співачка Анна Трінчер провела масштабний сольний концерт у Києві, під час якого створила незабутню…

Смачний лінивий оселедець під шубою

Лінивий оселедець під шубою — це оригінальна і швидка закуска з усіма улюбленими інгредієнтами. Такий…

Смачні домашні іриски

Домашні іриски — ніжний та ароматний десерт, який тане в роті. Зроблені з простих інгредієнтів,…

Смачне та легке суфле з гарбуза

Легке, повітряне суфле з гарбуза стане ніжним десертом, що порадує своїм м’яким смаком і приємним…