Чи знаєте ви, що сміх – найкращий психотерапевтичний засіб. Посмішка на обличчі і хороший добрий сміх – ознака здоров’я, розуму, бадьорості і життєлюбства.
Дев’ять приводів посміятися від душі
1. Сміх допомагає і дітям, і дорослим боротися зі страхами. Хтось із великих сказав: “Те, що стало смішним, вже не може бути страшним”. Тому, якщо хтось або щось викликає у вас страх, домалюйте у своїй уяві йому величезні вуха або довгий ніс. Запевняю Вас, ефект не змусить себе довго чекати. А для закріплення ефекту переходьте на сайт Woolik, тут ви знайдете багато смішних, цікавих історій та анекдотів з якими ви забудете про страх і поганий настрій.
2. Сміх лікує, підвищує імунітет і продовжує життя. Вчені, психологи, медики давно зійшлися на думці, що веселі люди швидше одужують і довше живуть. Сміх підвищує рівень антитіл, що впливають на захисні функції організму до різних захворювань. Він полегшує головні і серцеві болі, стабілізує тиск. Причому, ці ліки не мають протипоказань і абсолютно безкоштовні.
3. Сміх проти стресу і депресії. Сміх, що називається “від душі”, знімає напругу, дає можливість скинути негативні емоції, сприяє психоемоційній розрядці і виробленню в організмі ендорфінів, які забезпечують нам гарний настрій.
4. Сміх об’єднує, допомагає знайти друзів, налагодити контакт з людьми. Якщо при спілкуванні виникла незручна пауза, іноді досить просто посміхнутися або відпустити доречний жарт, щоб розрядити обстановку.
5. Сміх подовжує молодість. Є навіть приказка в тему: чим більше для сміху причин, тим менше буде на обличчі зморшок.
6. Сміх покращує дихання, очищає легені, змушує нас рухатися. Під час сміху розробляється діафрагма, тренуються м’язи преса.
7. Сміх або посмішка – найкращий захист від заздрості, злоби і поганої енергетики. Японське прислів’я говорить: “Найсильніший той, хто посміхається”. Так що не поспішайте у відповідь на агресію відповідати тим же. Іноді краще посміхнутися і повернутися до опонента спиною. Нехай все погане, що він посилає вам, з ним і залишається. Ви ж отримуєте у відповідь тільки те, що випромінюєте самі.
8. Сміх покращує роботу головного мозку і підвищує працездатність. Тому, виконуючи домашнє завдання з дитиною, не поспішайте вдаватися до каральних заходів, спробуйте влаштувати собі невелику “смішну перерву”. Будьте впевнені, справа піде веселіше.
9. Сміх допомагає схуднути. Це так звана “внутрішня аеробіка”. Коли людина регоче, заливається сміхом, поліпшується кровообіг, організм збагачується киснем, активізуються обмінні процеси і зайві калорії спалюються швидше.
Цікаві факти про сміх …
- Людина з’являється на світ з природженою здатністю посміхатися. Вважається, що перша усвідомлена посмішка з’являється у немовляти до кінця першого місяця життя, як прояв потреби в спілкуванні.
- Діти сміються частіше за дорослих. Вони щирі, безпосередні і не вміють приховувати свої емоції. Для них посмішка – це природний прояв безтурботності.
- Вчені підрахували: якщо людина сміється не менше 20 хвилин в день, то продовжує собі життя на один рік.
- Людина може сміятися без зупинки не більше однієї години.
- Жінки посміхаються і сміються в голос частіше за чоловіків.
- Одна хвилина здорового сміху забезпечує розслаблення всього організму на наступні сорок хвилин.
- Виявляється, в мозку, в правій півкулі, знаходиться “центр сміху”. На Заході навіть є клініки, де практикують сміхотерапію – лікування сміхом.
- У японців існує чудова традиція – сміятися в момент настання Нового року. По-моєму, цей звичай гідний наслідування. Так що, смійтеся на здоров’я, а привід завжди знайдеться: то зарплата і ціни в магазині, то пенсія і рахунок за комуналку.