Категорії Різне

Що не можна робити на Різдво?

Різдво – це найголовніше свято в житті християн. Православні люди святкують його кожен рік 7 січня. У цей час у всіх храмах і церквах служать Цілонічні моління. А чого не можна робити в день Різдва?

1. До першої зірки. Поки не зійшла перша зірка, краще повністю відмовитися від їжі. Єдині, кому можна злегка перекусити – діти.

2. Дотримуємося посту. 6 січня все ще пісний день, причому строгий. Слід утриматися від вживання м’яса та інших продуктів тваринного походження, а також риби і морепродуктів. Під забороною масло і червоне вино.

3. 12 страв на святковому столі. Накриваючи стіл в Святий вечір, слід приготувати 12 страв. Всі вони повинні бути пісними. Кожна страва присвячується певному апостолу. Кожен член сім’ї повинен з’їсти хоча б крихту від кожного з блюд – жодне не повинно залишитися недоторканим.

4. Залишити прилади з їжею на столі до ранку 7 січня. Прибирати страви можна.

5. Віфлеємська зірка. У Різдвяну ніч небо осяяла яскрава зірка, яка сповістила світові про народження Спасителя. На честь цієї події верхівка святкової ялинки або сосни прикрашається зіркою. Прикрашати деревце іншою іграшкою не варто.

6. Святковий одяг. Старі, а також чорного кольору речі, слід залишити висіти в шафі.

7. Робота. Крім роботи, чоловікам не можна рибалити і полювати, а жінкам – прибирати і виносити сміття, прати, шити.

8. Ніякого ворожіння! Так, це старовинний народний звичай, але церква суворо забороняє ворожіння взагалі, а в велике релігійне свято – ще більше.

9. Світські забави. Багато хто думає, що 6 січня потрібно веселитися. Вони ходять в гості, п’ють вино або горілку… Це неправильно. Різдвяний вечір – час збору сім’ї та молитов про спасіння душі. Гостей в цей день не запрошують.

10. Стримувати конфлікти. Не сперечайтеся і не сваріться, особливо за столом. По-перше, це неповага до свята. А по-друге, негатив, який пролунав в цей день, може стати причиною невдачі і неприємностей на весь наступний рік. Навіть якщо щось сильно не подобається, слід звернутися до Господа і піднятися над негативом. І нехай ця стриманість стане початком духовного зростання.

11. Гостинність. Якщо все ж прийшли гості – друзі, куми, родичі, не варто відмовляти їм у гостинності, прийняти потрібно якомога краще.

Різдво – день, коли потрібно згадати про доброту, милосердя та інші моральні цінності. Подумати про людей, які не можуть відзначити Різдво через матеріальні нестатки. Пожертвувати в фонд або на церкву, купити їжу бідним сусідам – ​​і не заради того, щоб “зарахували”, а заради світлого свята, яке створене для множення доброти в цьому світі.

Останні новини

Колишня Остапчука розповіла про зміни в особистому житті

Христина Горняк, колишня дружина відомого українського ведучого Володимира Остапчука, поділилася несподіваними думками та роздумами про…

MELOVIN розповів про освідчення коханій

Український співак MELOVIN заінтригував своїх шанувальників несподіваним зізнанням, яке викликало чимало питань та припущень. 21…

Смачний грушевий торт з лимонним кремом

Грушевий торт з лимонним кремом — це ідеальний десерт для поціновувачів ніжної текстури та легких…

Смачне пряне імбирне печиво

Пряне імбирне печиво — це чудовий варіант для зимових свят, наповнений ароматами спецій і солодкого…

Смачний рецепт плову

Плов — це смачна та ситна страва, яка вразить своєю ароматністю і збалансованим смаком. Завдяки…

Наталка Денисенко різко висловилась, щодо зрадниці Галини Безрук

Українська акторка Наталка Денисенко відверто висловилася щодо тих колег, які зрадили Україну під час війни,…