Безрезультатно намагаєтеся відростити волосся? Ви не самотні. В середньому волосся росте приблизно на півтора сантиметра в місяць. Однак безліч людей констатує, що їх волосся росте набагато повільніше, а то і зовсім зупинилося в рості. Чому так відбувається?
Один з найбільших факторів, що впливають на ріст волосся, – генетика. «Подібно до того як генетика визначає колір і текстуру вашого волосся, наші гени також впливають на їх ріст: як швидко вони ростуть, як довго можуть рости, наскільки вони густі і багато іншого», – пояснює трихолог Ендрю Фіцсімонс.
І хоча ви не в змозі змінити свої гени, є кроки, які залежать від вас, щоб заохотити здоровий і стабільний ріст своїх локонів. Але спочатку важливо зрозуміти, як відбувається ріст волосся, а також деякі фактори, що впливають на нього.
Етапи росту волосся
Процес росту волосся складний і відбувається в кілька фаз. Перша – це фаза росту, відома як анаген, пояснює Керрі Йейтс, трихолог, перукар і засновник Color Collective. Потім йде наступна, перехідна фаза, яка називається катаген, перед тим, як увійти у фазу спокою, телоген. Під час заключної, або екзогенної фази, волосся починає випадати, готуючись до нового росту.
Цей цикл індивідуальний для кожної людини, і всі фази мають свій графік. «Наприклад, той, хто намагається відростити волосся хоча б до плечей, швидше за все, має дуже коротку першу фазу анагена», – каже Йейтс.
Поширені причини, за якими волосся не росте
1. Вік
Ми почнемо з найбільш очевидної причини: віку. Хоча кількість волосяних фолікулів, з якими людина народжується, залишається незмінними протягом життя, густота волосся зменшується. І ось чому: з віком шкіра голови розтягується, а фолікули стають меншими. Щобільше, фаза анагена для кожного фолікула скорочується, волосся випадає швидше, ніж встигають відрости нові. Ось чому важливо стимулювати фолікули за допомогою антивікових засобів, які сприяють густоті волосся.
2. Недостача поживних речовин
Харчування відіграє величезну роль в загальному здоров’ї, тому не дивно, що воно також є невід’ємною частиною здоров’я волосся. Згідно з доповіддю міжнародного наукового видання Dermatology Practical & Conceptual, дієта, в якій не вистачає заліза, жирних кислот, фолієвої кислоти, антиоксидантів, біотину і білків, призводить до погіршення стану волосся і уповільнення їх росту. Тому рекомендуємо наповнити тарілку поживними продуктами, такими як лосось, яйця і авокадо, які багаті жирними кислотами Омега-3, а також шпинатом і квасолею, які містять багато фолієвої кислоти. Національний інститут охорони здоров’я (США) також підтверджує, що продукти, багаті біотином, такі як насіння, горіхи, субпродукти і деякі овочі, допомагають локонам рости швидше.
3. Гормон стресу кортизол
Деякі стреси в житті неминучі, але занадто велика їх кількість може вплинути на здоров’я, яке поширюється і на здоров’я волосся. Гормон стресу, кортизол, впливає на циклічну регуляцію волосяного фолікула, а підвищення його рівня може скоротити фазу росту.
«Коли ви перебуваєте в стресі, ваша нервова система сигналізує волосяні фолікули переходити в стан «сну», телоген. Це призводить до того, що волосся, яке віджило своє, буквально сиплеться, а нове не росте », – каже Ніколетт Раучут, перукар Lrn Beauty. «Треба працювати над зменшенням стресу в житті. Як тільки важкий період закінчується і нервова система перебуває в стані стабільності, волосся відновлює здоровий темп росту ».
4. Недостатнє очищення шкіри голови під час миття
Вірте чи ні, якісне очищення шкіри голови дає більше, ніж декілька засобів для прискорення росту волосся. Воно позбавляє фолікули від засмічення мертвими клітинами, надлишками шкірного сала, бруду і пилу, залишками стайлінгу. Це стимулює приплив кисню, покращує кровообіг, і, відповідно, своєчасну доставку всіх поживних речовин.
Доведено, що ослаблена циркуляція крові і кисню в шкірі голови викликає витончення фолікулів і передчасне випадання волосся. Тоді як стимуляція припливу крові до волосяних фолікулів допомагає їм залишатися в кращому вигляді. Щоб якісно очищати волосся, раз в тиждень користуйтеся спеціальними скрабами або пілінгом для шкіри голови, підбираючи їх під свій тип шкіри.
5. Освітлення волосся
Постійний вплив на волосся агресивними складами призводить до того, що волосся стає більш пористим, схильним до руйнування, ламким.
Якщо у вас тонке, тендітне волосся або ви часто його фарбуєте, переконайтеся, що ваш стиліст додає зміцнюючий компонент в фарбу. Сьогодні, на щастя, існує багато засобів, які наповнюють волосся зсередини і допомагають запобігти хімічному пошкодженню під час професійного знебарвлення.
6. Велика перерва між стрижками
Хоча може здатися, що обмеження кількості стрижок сприяє більшій довжині волосся, майже завжди буває навпаки. На думку експертів, часті стрижки покращують здоров’я волосся і підсилюють їх ріст.
Наше волосся природним чином розщеплюється на кінцях через різні зовнішні впливи (погана екологія, механічні пошкодження і т. Д.). Рекомендуємо стригти посічені кінчики кожні 8-12 тижнів, щоб підтримувати їх охайний вигляд, одночасно стимулюючи ріст волосся.
7. Сухі шампуні
Виявляється, існує правильний і неправильний спосіб використання сухого шампуню – і більшість людей робить це неправильно. «Сухий шампунь призначений для використання на волоссі і змивання в той же день разом з накопиченим шкірним салом, брудом і залишками засобів догляду», – пояснює Йейтс. «Однак багато хто залишає його і дає йому накопичуватися протягом декількох днів, що може викликати закупорювання фолікулів і привести до запалення». Йейтс рекомендує використовувати сухий шампунь тільки один раз між миттям голови. Розділіть волосся на невеликі ділянки, зосередившись на найбільш жирних, і наносьте засіб на корені, а не на шкіру голови. Переконайтеся, що ви тримаєте пляшку на відстані не менше 20 сантиметрів від голови, коли бризкаєте. Нарешті, помасажуйте засіб пальцями і розподіліть його по довжині волосся.
8. Гаряче укладання
Фен, праска та гарячі щипці – чудові інструменти, якщо використовувати їх помірно. Але, як і у випадку з фарбуванням, якщо перестаратися з укладанням, це може привести до руйнування волосся. Найчастіше такі пошкодження від гарячих інструментів можна помітити в одному конкретному місці на голові – спереду біля обличчя, де ми найчастіше їх використовуємо. Термозахисна косметика поліпшить ситуацію. Один шар слід наносити перед сушінням феном, а потім – другий шар перед випрямленням праскою або завивкою.
9. Відсутність консультації трихолога
Якщо ваше волосся не росте або рідшає, не соромтеся звертатися до лікаря – дерматолога або трихолога. Існує маса причин, які можуть це провокувати. Професіонал допоможе визначити першопричину, наприклад, стрес, прийом ліків, зміни в щитовидній залозі або гормональному фоні, і запропонувати добавку, таку як біотин, або призначити лікування.