Всі звикли думати, що афродизіаки – це їжа, здатна підсилювати сексуальне бажання. Розповідаємо, чи варто вірити в їх користь.
Що говорить наука
За даними Каліфорнійського центру сексуального здоров’я, найбільші перспективи для використання в якості афродизіаків мають гінкго, женьшень, перуанська маку і якірці.
Ці чотири продукти вивчалися медичними дослідниками, завдяки чому були зроблені висновки про їх позитивний вплив на сексуальну функцію. Але однозначної відповіді на питання про дієвість афродизіаків немає: якщо одне дослідження показує позитивні результати, то в іншому ці результати не підтверджуються.
Невелике наукове випробування показало, що гінкго може використовуватися для лікування еректильної дисфункції, але подальші дослідження спростували отримані результати.
Крім того, необхідно пам’ятати про те, що ці продукти підходять не всім – багато з них мають великий список протипоказань. Наприклад, женьшень не рекомендований при гіпертонії, безсонні і нервовому перенапруженні, а гінкго, в свою чергу, підвищує ризик кровотеч.
Грунтуючись на даних наукових фактів, можна зробити висновок, що універсального засобу, що підсилює сексуальне бажання, не існує. Кожен організм індивідуальний, і один і той же засіб може як принести відчутну користь, так і завдати шкоди.
Як можуть працювати афродизіаки
Багато людей з упевненістю заявляють, що афродизіаки дійсно допомогли їм відновити сексуальну функцію. Однак мова в даному випадку може йти про непрямий вплив.
Відомо, що такі продукти як женьшень або лимонник мають загальнозміцнюючу дію і допомагають відновити сили. Крім того, корінь женьшеню відмінно допомагає впоратися з симптомами менопаузи. І тут все закономірно: якщо відновлено нормальне функціонування організму, в норму приходить і лібідо.
Ще один цікавий приклад: устриці містять рекордну кількість цинку. Якщо людина з дефіцитом починає вживати цей морепродукт, його самопочуття поліпшується, після чого відновлюється і сексуальна активність. Іншими словами, якщо цинку не вистачає, то устриці підсилять лібідо, а якщо дефіциту немає, то все залишиться на своїх місцях.
Тобі це тільки здається
Не варто забувати і про ефект плацебо. Щира віра людини в те, що шафран, мускатний горіх або мигдаль здатні стимулювати сексуальне бажання, іноді дійсно здатна творити чудеса. Звичайно, в даному випадку мова йде про самонавіювання і певному настрої, що допомагає домогтися бажаного.
Американський вчений в галузі харчування Елейн Маги також пов’язує дію афродизіаків з психологічної складовою. За словами експерта, якщо людина знає, що той чи інший продукт містить афродизіак, він на підсвідомому рівні пов’язує його з сексом.
«Найбільш потужний афродизіак з усіх існуючих – це розум, – зазначає засновник інституту здоров’я Джон Реннер, – складно оцінювати реальні властивості продукту, якщо ти знаєш і віриш, що в ньому міститься афродизіак»
Люди і самі здатні створювати «чарівні» продукти. Так, наприклад, що підсилює статевий потяг, може стати навіть алкоголь. Сексуальні проблеми часто є наслідком страху і невпевненості в собі. І оскільки спиртні напої знімають психологічну напругу, після їх вживання людина стає більш розкутою і рішучою.
Деякі вчені радять приймати в якості особистого афродизиака ті продукти, які вживалися людиною перед вдалим сексуальним досвідом – приємні спогади поліпшать настрій і посилять бажання. Все це говорить про те, що психологічна складова часом має вирішальне значення в даному питанні.
Сексуальні проблеми дуже індивідуальні для того, щоб намагатися вирішити їх за допомогою одного універсального засобу. Не існує способу, який би підходив кожному – на стимулювання або посилення сексуального потягу впливає безліч фізіологічних і психологічних факторів. Крім того, якщо бажання до певної людини не було спочатку, ніякі продукти і речовини не посприяють тому, щоб воно з’явилося.
Джерело: lisa