Роки життя Кесем Султан 1590-1651 і серіал “Величне століття. Нова володарка” переносить нас в ту епоху.
Є припущення, що справжнє ім’я Кесем Султан – Анастасія, а за походженням вона була боснійкою або гречанкою. У 15 років Анастасія потрапляє в гарем до султана Ахмета, де він бачить її красу і вона стає Хасекі Султан.
Друге ім’я Кесем Султан – Махпейкер, що означає “місячнолика”, однак, більш відоме ім’я в історії все-таки Кесем Султан.
Султан Ахмет I правив Османською імперією з 1603 року по 1617 рік. Вже тоді вона стала мати великий вплив, як законна дружина падишаха.
Гострий розум і проникливість не поступалися її красі. Володіючи кількома іноземними мовами, вона могла самостійно приймати іноземних послів. До того ж вона прекрасно співала і грала на різних музичних інструментах. Всі ці якості допомогли завоювати серце султана. Кесем Султан була не тільки великою любов’ю Султана Ахмета і матір’ю його дітей, а й справжнім другом, з ким він міг завжди поділитися і порадитися. Крім того, Кесем султан народила чотирьох синів і двох дочок: Мурад, Сулейман, Ібрагім, Касим, Айше і Фатьма.
У 1617 році помирає Султан Ахмет I. Було йому на той момент 28 років. З цього моменту життя Кесем Султан перевертається з ніг на голову.
Її відправляють в Старий палац, так як трон тепер належав брату Султана Ахмета I – Мустафі I. Незабаром він був зміщений, і його місце зайняв Осман II, старший син Султана Ахмета від наложниці, яку звали Міхріфуз. Але і йому не довелося довго керувати імперією.
У 1623 року син Кесем Султан – Мурад IV зійшов на трон, і тепер Кесем в статусі Валіде повертається до палацу Топкапи.
Але так як Мурад IV на той момент не був повнолітнім, вона була призначена при ньому офіційним регентом. Таким чином, Кесем Султан стала першою жінкою в історії Османської Імперії, яка особисто керувала державою. Це стало поворотною точкою в житті Махпейкер, і цей повновладний період тривав з 1623 по 1632 рік.
Мурад IV помер у 28 років, як і його батько. Після його смерті в 1640 році на трон зійшов його брат – Ібрагім I, і в перші роки його правління вся влада знову ж належала Кесем Султан, і її вплив на державні справи значно зріс. Але не все йшло так гладко. Неоднозначну поведінку Султана Ібрагіма викликала сумнів в його розумових здібностях. А відсутність дітей у нього вельми турбувало Кесем Султан, адже династія Османів могла перерватися. Були скликані кращі цілителі з усіх кінців імперії. Зусилля виявилися не марними, на світ з’явився Шехзаде-спадкоємець.
У 1648 році султан Ібрагім I був повалений, а султаном став його син Мехмед IV (правив з 1648 по 1687 рік). Його мати – Турхан Султан була недосвідчена на той момент, і тому офіційним регентом знову була призначена Кесем. Але з часом вплив Турхан Султан став рости, і вона не збиралася миритися з таким станом справ. Між двома суперницями розгорілася війна за владу, в якій перемогла Турхан Султан.
Кесем Султан була вбита в 1651 році. Її задушили у власних покоях.
Кесем похована в тюрбе свого чоловіка – Султанa Ахметa I, в мечеті Султанахмет.
Незважаючи на свою жорстокість і амбіційність, Кесем Султан займалася також і благодійністю. В історії згадується про те, що вона часто відвідувала в’язницю. Сплативши борги тих, хто сидів за них, вона відпускала їх на волю. Але вбивць вона не прощала. За її вказівкою в Стамбулі було багато місць, де годували бідняків. Дівчаток-сиріт вона видавала заміж з хорошим приданим. В історичних архівах написано, що після смерті Кесем Султан в Стамбулі залишилося 10 000 голодних.
Українська акторка Інна Білоконь, відома за роллю "мами" Вєрки Сердючки, порадувала шанувальників рідкісним сімейним кадром.…
Українська співачка Анна Трінчер провела масштабний сольний концерт у Києві, під час якого створила незабутню…
Лінивий оселедець під шубою — це оригінальна і швидка закуска з усіма улюбленими інгредієнтами. Такий…
Домашні іриски — ніжний та ароматний десерт, який тане в роті. Зроблені з простих інгредієнтів,…
Легке, повітряне суфле з гарбуза стане ніжним десертом, що порадує своїм м’яким смаком і приємним…
Російський гуморист Максим Галкін відвідав Український музей у Нью-Йорку та поділився враженнями з підписниками в…