Чистий четвер у 2020 році припадає на 16 квітня. Цей день особливий, і до нього варто підготуватися. Читайте, що можна, а що не можна робити в Чистий четвер, у нашому матеріалі.
За біблійною легендою, саме в четвер відбулася знакова трапеза Ісуса Христа з його учнями, відома в культурі як Тайна вечеря.
Чому ж тоді Чистий четвер, адже, як відомо, саме цього вечора відбувся гіркий гріх зради Іудою Іскаріотом свого друга та Вчителя?
Назва свята пов’язана з обрядом обмивання ніг. На Сході здавна мили ноги тим, хто прийшов розділити трапезу, вважалося ознакою гостинності. Не було прийнято приступати до куштування їжі, не будучи чистим. Особливістю цього дійства в той самий злощасний вечір було те, що традиція була виконана не слугами, а самим Ісусом Христом на знак того, що його вчення передбачає рівність всіх незалежно від стану та статусу і готовність прийти на допомогу, радіти будь-якому гостю. Адже насправді Учитель передбачав біду, але обійшовся з усіма гостями однаково люб’язно.
Традиційно Чистий четвер вважається днем наведення ладу в своєму житлі та привернення в нього добробуту. Є кілька обрядів, які супроводжують прибирання. Ми позбуваємося непотрібного, сміття, бруду і привертаємо затишок і гроші. Існує звичай класти в таз із водою, який використовується для миття вікон і дверей, кілька монет, щоб розподілити грошову енергію по всьому будинку, по всіх входах і виходах.
Створення затишної атмосфери в бутіку чи шоу-румі є важливим фактором успіху. Інтер'єр впливає на сприйняття…
Українська акторка Інна Білоконь, відома за роллю "мами" Вєрки Сердючки, порадувала шанувальників рідкісним сімейним кадром.…
Українська співачка Анна Трінчер провела масштабний сольний концерт у Києві, під час якого створила незабутню…
Лінивий оселедець під шубою — це оригінальна і швидка закуска з усіма улюбленими інгредієнтами. Такий…
Домашні іриски — ніжний та ароматний десерт, який тане в роті. Зроблені з простих інгредієнтів,…
Легке, повітряне суфле з гарбуза стане ніжним десертом, що порадує своїм м’яким смаком і приємним…