Сьогодні всім нам, як ніколи раніше, потрібно намагатися якомога частіше мити руки. Це необхідно для того, щоб знизити ризик зараження COVID-19, яким вже заразилося понад одного мільйона осіб у всьому світі. Примітно, що простим обполіскуванням рук під струменем теплої води не обійтися. При митті рук важливо обов’язково використовувати мило і ретельно очищати не тільки долоні, але і передпліччя протягом як мінімум хвилини.
Але виникає питання – чи потрібно в умовах пандемії мити руки антибактеріальним милом, замість звичайного? Адже, якщо подумати логічно, мило з додатковими очисними властивостями має бути набагато краще.
Так, думка про те, що під час пандемії коронавіруса краще використовувати антибактеріальне мило, цілком логічна і не позбавлена підстав. Справа в тому, що в антибактеріальному милі містяться речовини, які дійсно вбивають і змивають хвороботворні бактерії. Наукових доказів того, що спеціальне мило вбиває частинки коронавіруса COVID-19 немає, але деякі люди все ж сподіваються, що антибактеріальне мило захищає їх краще, ніж звичайне. Так це чи ні, поки не ясно, але вчені з американського штату Мічиган повідомляють, що при частому використанні антибактеріального мила у людини можуть виникнути проблеми.
Найкраще мило
Справа в тому, що більшість різновидів мила з антибактеріальними властивостями містять в собі хімічні речовини під назвою триклозан. Вперше він був відкритий в 1965 році вченими з Швейцарії і в ті часи використовувався як засіб для боротьби з комахами. У теперішній же час триклозан входить до складу миючих засобів, дезодорантів і навіть в зубні пасти, правда, в дуже малих кількостях. Але, на думку багатьох вчених, він може завдати людському організму сильної шкоди. Заспокоює лише те, що шкода помітна тільки при частому використанні засобів з вмістом триклозану.
Щоб довести це, американські вчені провели експеримент за участю декількох лабораторних жаб і мишей. Протягом трьох років групу тварин щодня мили за допомогою антибактеріального мила з вмістом триклозану. В результаті дослідження вчені з’ясували, що регулярне потрапляння хімічної речовини зі шкірою тварин стало причиною виникнення у них різних хвороб. Наприклад, у лабораторних жаб виникли проблеми з роботою щитовидної залози, а у щурів помітно ослабли кістки.
Оскільки організми тварин і людей відрізняються, вчені ризикнули провести схожий експеримент за участю декількох осіб. Їх попросили протягом деякого часу користуватися антибактеріальним милом і потім розповісти, як вони себе почувають. Виявилося, що при використанні такого засобу гігієни шкіра людей стає сухою, а також можуть виникнути алергічні реакції, аж до кашлю. Причину таких реакцій вчені не назвали, але вони оголосили, що антибактеріальне мило вбиває навіть корисні для нашого організму бактерії.
При цьому є наукові докази того, що антибактеріальне мило прискорює загоєння ран, забезпечує захист протягом близько 9 години і рекомендований в сезони грипу. Виходить, що антибактеріальне мило все ж краще звичайного, тільки використовувати його треба з помірною частотою. За словами вчених, один раз на день цілком достатньо – далі руки можна спокійно мити звичайним милом.