Нове

Чи можна рекуператор вважати опалювальним пристроєм?

Якщо зробити ремонт в будинку, встановити якісні герметичні металопластикові вікна, двері та додатково утеплити його, але при цьому не продумати систему вентиляції помешкання, то можна згодом отримати безліч проблем. Це і пліснява на стінах, і мокрі вікна та багато інших неприємних моментів, пов’язаних з надмірним рівнем вологи всередині помешкання.

Чому це відбувається та як цьому можна зарадити – ці та інші питання ми роздивимось у даній статті. Невеликий за своїми розмірами рекуператор Прана є відмінною заміною громіздких витяжних систем з окремими трубами.

Як раніше створювали рекуперацію тепла?

Чи замислювались ви, чому старовинні кам’яні будинки всередині мають одну і ту саму температуру, не дивлячись на зміну пір року? Вже декілька століть назад люди знали про природну вентиляцію, та будували будинки з системою вертикальних каналів.

Кожен з таких каналів брав початок з вентильованої кімнати та виходив під гребенем даху будинку. Повітряний обмін відбувався шляхом різних показників температур всередині будинку і зовні.

Якщо більш детально, то влітку через систему вентиляції гаряче повітря входить в приміщення, виводячи охолоджене. А взимку навпаки. Холодне повітря трохи нагрівається, допоки поступить всередину. Таким чином відбувалася природна рекуперація тепла – ефективне видалення відпрацьованого повітря через систему вентиляції.

Рекуператор – це опалювальний пристрій?

Не можна рекуператор віднести до опалювального пристрою. Це більше кліматичний пристрій, який забезпечує помешканню якісний повітряний обмін. Він не нагріває помешкання, а допомагає підтримувати комфортну кліматичну температуру. Це означає, що під час вентиляційного процесу, тепло не втрачається. А зостається у приміщенні.

Простими словами рекуператор – це невеликий пристрій, якій ефективно замінює відпрацьоване повітря всередині приміщення на чисте і свіже. При цьому не витрачається багато енергоносіїв та зберігається температура. З переваг можна відмітити наступні:

  • не збирається конденсат на вікнах, тому що потоки повітря просушують вікна та стіни;
  • немає на стінах плісняви та грибку;
  • температура у помешканні не змінюється;
  • чисте і свіже повітря у будівлі навіть при зачинених вікнах та кватирках.

Де можна використовувати рекуператори?

  • Приватний будинок або дача;
  • Квартира;
  • Офісні будівлі;
  • Навчальні заклади;
  • Спортивні заклади, салони краси;
  • Харчові заклади: кафе, ресторани;
  • Сауни, басейни тощо.

Отже, рекуператор не замінить вам опалення, а ось зекономити його може. Компанія Prana займається виготовленням та встановленням автоматизованих систем контролю правильного мікроклімату. Команда інженерів розробить проєкт вентиляції будь-якої складності.

Нове

Популярне