Нове

Які фільтри встановлюють у сучасні очищувачі повітря

Якщо моделі перших поколінь уміли боротися тільки з алергенами, то сучасні пристрої — це справжні комбайни, здатні очищати повітря майже від усіх відомих забруднювачів:

  • частинок відносно великих розмірів (шерсть, пил, волосся, лупа);
  • хімічних сполук (вихлопні гази, дим, неприємні запахи);
  • мікроорганізмів (віруси, бактерії, грибки, пліснява, пилові кліщі тощо).

Розглянемо, які фільтри використовуються для боротьби з тими чи іншими забруднювачами.

Попереднього очищення

Найбільш розповсюджений різновид, який зустрічається майже в кожній моделі. Як правило, встановлюється на вході пристрою і є фільтром грубого очищення, який затримує частинки великих розмірів.

Основне призначення — максимальне продовження працездатності та ресурсу інших систем очищення. Міняти його не потрібно, достатньо прочищати декілька разів на місяць.

HEPA

Дуже поширений багатофункціональний фільтр. Належить до механічного типу, але може використовувати декілька фізичних принципів очищення:

  • пряма фільтрація;
  • електростатична дія;
  • принцип зачеплення.

Кожен із цих різновидів «працює» з частинками різних розмірів, тому HEPA вважається найбільш універсальним фільтром. Характеризується якістю очищення, від категорії H10 (фільтрація на рівні 85%) до H14 (99,99%). Чим вища категорія, тим нижчою є пропускна здатність пристрою, оптимальним вважається показник H11–H13.

HEPA-фільтр не можна мити, його очищають пилососом та міняють раз на пів року-рік, залежно від рекомендацій виробника.

Вугільний

Активоване вугілля — відомий та ефективний адсорбент. Такий тип фільтрів використовується в ролі допоміжного. Він ідеально бореться з неприємними запахами, але практично безпорадний проти інших типів забруднювачів.

Хоча самостійна чистка не передбачена, коштує він дешево, тому заміна його з періодичністю раз на пів року-рік не є проблемою.

Фотокаталітичний

У фільтрах такого типу використовується титановий діоксид, який під дією світла або ультрафіолетового випромінювання генерує радикальні іони, здатні окислювати забруднюючі речовини, перетворюючи їх на безпечні.

Фотокаталітичний фільтр нейтралізує озон, толуол, бензоли, формальдегід, більшість неприємних запахів (від домашніх тварин, їжі, тютюнопаління тощо). Міняти фільтр не потрібно.

Електростатичний

Ефективний проти пилу, пилку рослин, диму, здатний нейтралізувати механічні частинки дуже маленького розміру, не потребує заміни.

ККД фільтра зменшується, якщо в приміщенні підвищена вологість. Проти газів не працює. Отже, універсальних фільтрів поки що не існує, тому, якщо ви маєте намір купити очищувач повітря, під час вибору конкретної моделі потрібно враховувати специфіку приміщення, в якому пристрій працюватиме.

Вибирати потрібно девайс із набором фільтрів, який буде ефективним саме проти забруднювачів, характерних для вашого випадку.

Нове

Популярне