За останні 30 років технології зробили крок далеко вперед. І якщо раніше при покупці спального місця батьки звертали увагу в основному на якість, то зараз доводиться розглядати величезну кількість модифікацій меблів. Думаючи над тим, як правильно вибрати ліжечко для новонародженого, зверніться до матеріалів даної статті. Тут ви знайдете повну інформацію про види, механізми дитячих ліжечок, матеріалах, з яких вони зроблені.
Які види ліжечок існують
Без сумніву, окреме спальне місце для малюка просто необхідно. Навіть якщо ви плануєте спати разом з новонародженим, вам в будь-якому випадку знадобиться автономія – прийняти душ, приготувати їжу, відпочити кілька хвилин. Не завжди поруч з вами опиняться помічники, готові доглянути за немовлям. Тому не ставте собі запитання – чи потрібно окреме спальне місце малюкові. Краще подумайте – як вибрати дитяче ліжечко для новонародженого. Природно, воно повинно бути красивим, зручним, вписуватися в інтер’єр. Але перш за все – комфортним і безпечним для дитини.
1. Колиска
Це варіант для самих маленьких дітей. Якщо розглядати вибір спального місця з точки зору: «яке краще вибрати ліжечко для новонародженого», і бути готовим через 6 місяців придбати нові меблі – цей варіант найкращий. У колисці ви можете покачати немовляти без особливих зусиль. Завдяки невеликим габаритам колиски дитина, яка ще не звикла до великих просторів, відчує себе затишно і в безпеці.
Колиска може перебувати окремо або бути приставлена до батьківського ліжка. Для цього, як правило, у колисок передбачена можливість регулювання спального місця по висоті. Іноді один бортик може зніматися.
Слід врахувати, що таке ліжечко буде затишним місцем для сну, поки вашому малюку не виповниться пів року. Потім вам необхідно буде підібрати щось більш просторе.
2. Звичайне дитяче ліжко
Стандартні розміри цьому ліжка – 120 см на 60 см або 140 см на 70 см. В основному вони зроблені з дерева, пофарбовані фарбою або просто покриті нетоксичним лаком.
Матрацик з 4-х сторін оточений стінками гратами, які оберігають малюка від падіння. Передня стінка у такого ліжечка зазвичай опускається.
Ця модель приваблива своєю вартістю. Купуючи її, пам’ятайте – заколисати малюка в ній ви не зможете, для цього вам доведеться брати його на руки, а потім знову укладати. Не виключено, що ви потривожите чуйний сон немовляти.
3. Ліжечко-маятник
Цей вид меблів для сну ми виділяємо в окремий клас дитячих спальних місць. За габаритами і зовнішнім виглядом вони мало відрізняються від класичних дитячих ліжечок, але у них є одна істотна перевага – можливість розгойдуватися завдяки встановленому маятниковому механізму.
Ложе може погойдуватися після легкого поштовху – кілька циклів по інерції. Ця система полегшує фізичне навантаження для мам, тому конкурує з люльками і колисками.
4. Манеж
Цей тип ліжечок користується все більшою популярністю. Якщо раніше дитячі манежі були тільки місцем для ігор, то зараз цей предмет успішно використовується для комфортного сну. Конструкція всіх видів манежів включає в себе остов і натяжні «стінки» з безпечної, повітропроникної, майже прозорої тканини. Малюк, перебуваючи в манежі, “не відрізаний» від навколишнього світу. Він бачить все, що відбувається і може бути поруч з мамою, чуючи її голос, спостерігаючи за нею.
Яке ліжечко краще для новонародженого, батьки якого постійно подорожують (як мінімум з міської квартири на дачу)? Безумовно, ліжечко-манеж. Більшість таких ліжок легко складаються, зручні в перевезенні.
Основні параметри ліжечок
1. Матеріал
Батьки орієнтуються на вартість виробу, але слід пам’ятати, що всі поверхні ліжечка будуть випробувані дитиною «на смак». Тому вибираємо кращі ліжечка для новонароджених, знайомлячись з матеріалами виготовлення.
2. Зміна висоти спального місця
Якщо ви купуєте для малюка не колиску, а ліжечко мінімум на 3 роки, обов’язково цікавтеся регулюванням висоти спального ложа. Найкраще, якщо його можна буде встановити в 3-х положеннях:
- найвище (висота бортиків не перевищує 20 см), для новонародженого, якого мама постійно бере на руки. Такий стан зніме навантаження на хребет і зменшить напругу в спині.
- середнє (висота бортів не менш 40 см), для малюків, які навчилися перевертатися і роблять спроби підніматися з опорою.
- нижнє, для дітей, які стають на коліна або на ніжки, тримаючись за опору.
3. Вид днища
Малюкові в ліжечку повинно бути комфортно, отже, варто звернути увагу на доступ повітря і вентиляцію. Тому днище (ложе) краще рейкове. Поклавши в таке ліжечко якісний матрац, ви зможете не турбуватися про циркуляцію повітряних потоків.
4. Знімна або стаціонарна передня стінка
Чи потрібне ліжечко з стінкою яка опускається або знімними рейками – вибір за вами. Якщо ліжечко планується ненадовго, то, може бути, не варто думати про цю опції. Але брати на руки з ліжечка однорічну дитину, не опустивши стінку спального місця і не присівши поруч, досить проблематично.
5. Додаткові елементи
- Маятник. Якщо ви придбали люльку або овальне ліжечко без маятникового механізму, то у вас буде можливість перетворити її в повноцінне ліжко-маятник. Така конструкція легко кріпиться до спального місця (за умови сумісності) і так само легко демонтується.
- Балдахін. Виконує швидше декоративну функцію, а також може грати роль москітної сітки для захисту від комах. Виготовляється з «дихаючих» тканин які легко пропускають повітря.
- Спеціальна москітна сітка для ліжок-манежів і інших видів спальних меблів, яка не входить в комплект. Використовувати її можна, якщо ви укладаєте дитину спати на свіжому повітрі або при відкритому балконі в літній період.
- М’який бортик (внутрішній «бампер»). Поролонова вставка по всьому периметру ліжка (уздовж стінок). Призначена для того, щоб дитина не вдарився об тверді предмети. Запобігає ударам і створює атмосферу додаткового комфорту і затишку.
- Комплект постільної білизни. Асортимент комплектів дуже великий. Ви можете купити постільну білизну для ліжок всіх форм і розмірів. Матеріал, з якого сшита постільна білизна, теж можна вибрати. Переважно всього будуть: сатин, фланель, бязь і махрове полотно з бавовни.
- Захисний бар’єр. У тому випадку, якщо ліжечко не має передньої стінки, ви можете придбати універсальний захисний бар’єр, щоб забезпечити безпеку дитини.
- Електричний пристрій для заколисування. Якщо ви втомилися або не можете з якоїсь причини качати ліжечко – довірте заколисування електронному помічникові. Це мобільний блок з електричним мотором і сенсорним реагуванням, який кріпиться до остова, реагуючи на звуки, що видаються малюком. Як тільки він починає прокидатися, пристрій «активізується» і починає похитувати ліжечко.
- Накладки на борти ліжка. Зроблені з аналога силікону. Безпечні і нетоксичні. Потрібні для того часу, коли малюк починає активно гризти навколишні предмети.
- Кишеньки. Вішаються на спинку ліжка, дозволяють зберігати найнеобхідніші предмети, які найчастіше вживаються. Від підгузників і нижньої білизни до масажних масел і присипки.
- Вкладиші в ліжечко (гніздечка) для новонародженого. Дитина буде відчувати себе як в затишному «коконі», поки не підросте і не освоїться на стандартному спальному місці.
- Радіо-няня. Аналог рації, яка сповіщає батьків, які перебувають в різних приміщеннях з дитиною. При наявності окремої дитячої кімнати – практично незамінна.
- Відео-няня.
Всі ці пристрої-помічники істотно полегшують життя сучасних батьків і перетворюють догляд за дитиною в приємні клопоти.
Правила вибору ліжечок
Параметри, додаткові елементи і види дитячих спальних місць були описані вище. Які дитячі ліжечка для новонароджених можна вибирати без побоювання, ви тепер знаєте. В іншому, можете керуватися особистим смаком і умовами побуту.
Можна додати лише те, що прути стінки ліжечка повинні бути розташовані один від одного на відстані від двох до шести сантиметрів. Ручка або ніжка малюка не застрягне в щілині.
Тепер вам буде простіше зробити висновок – яке краще вибрати ліжечко для новонародженого. Забезпечуючи комфортний сон дитини, ви підтримуєте його психічне і фізичне здоров’я. Вибираючи ліжечко для малюка, орієнтуйтеся на свої потреби, а також на інформацію, зібрану для вас в цій статті.