Нове

Якщо болить поясниця: поради та рекомендації лікарів-вертебрологів

Багато людей скаржаться на біль в попереку, але звертатися до лікаря не поспішають. Деякі вважають, що неприємні відчуття є причиною важкої роботи, інші пояснюють це віковими змінами. Зазвичай хронічні болі пов’язані з неправильним положенням хребта та перенапруженням м’язів. Але іноді біль може говорити про серйозні патології та хвороби хребта. Про всі можливі причини детально описано на сторінці Інституту вертебрології та реабілітації — https://ivr.ua/ua/boli-v-poyasnice. А от що робити, якщо біль сильний, пропонуємо дізнатися прямо зараз.

Визначаємо характер болю

Біль в поясниці буває різним: опоясаний, який відчувається по всій поверхні попереку, локальний, віддає ззаду або переходить у ногу, ниючий, різкий. Головний показник того, що потрібно звернутися до лікаря якомога швидше — регулярність болю.

Тривожними симптомами також лікарі називають такі прояви:

  • біль не зникає після прийому знеболювальних ліків або відпочинку;
  • відчуваються неприємні симптоми під час руху, є хрускіт;
  • оніміння кінцівок, бігання мурашок;
  • підвищена температура тіла.

Такими симптомами супроводжуються грижі міжхребцевих дисків, блокування суглобу, зміщення диску та компресія нервових корінців, стійкі дегенеративні процеси. Аби точно встановити причину та поставити діагноз, потрібно зробити рентген, МРТ або комп’ютерну томографію.

Що робити, якщо болить поясниця

Насамперед, потрібно звернутися до спеціаліста, а не займатися самолікуванням. Сюди лікарі відносять безконтрольне приймання ліків, прогрівання попереку, використання мазей та компресів, сеанси мануальних терапевтів «з газети» або за порадою сусідів. Щоб точно визначити причину болю та пройти курс лікування у перевіреного спеціаліста, варто звертатися у сертифіковані клініки з дипломованими лікарями.

Остеопатия — что это такое? Показания и противопоказания, массаж остеопатия

У клініках ІВР застосовується комплексний підхід до лікування, який одночасно спрямований на усунення болю, зміцнення м’язів спини та ефективний процес відновлення хребта. Для цього застосовують такі методи, як:

  • лікувальні блокади, ін’єкції від запалення та болю;
  • корекція унікальними м’якими мануальними техніками;
  • сеанси фізіотерапії, серед яких ударно-хвильова терапія, ультразвукова та електротерапії;
  • масаж та лікувальна фізкультура;
  • заняття на медичних тренажерах.

Залежно від діагнозу, лікар може призначати всі або декілька видів терапії. Також прописується чіткий план реабілітації на базі клініки та вдома. Це дає змогу не лише швидко повернути людину до звичного життя, а й відновити всі елементи опорно-рухового апарату. Отримати консультацію досвідченого лікаря та пройти діагностику можна у філіях ІВР в Києві, Львові, Івано-Франківську: приймають пацієнтів з усієї України.

Нове

Популярне