Жити разом може бути випробуванням, головне – не розвивати конфлікт, а вчитися способам для їх подолання. Бажання працювати над відносинами, вибудовувати нові рівні близькості і довіри – це велике завдання, яке буде мати свої позитивні наслідки.
1. Встановіть кордони
У кожної людини своя межа спілкування. Якщо ви відчуваєте, що вам стає некомфортно, обговоріть межі спілкування: час, коли ви готові йти на контакт, і коли вам потрібно побути на самоті. Не тягніть, щоб ситуація, бува, не переросла в конфлікт.
2. Вирішуйте проблеми мирно
Якщо ви пара, яка звикла рідко бачитися один з одним, карантин – нове складне завдання з вибудовування відносин на іншому рівні.
Спробуйте використовувати «я-висловлювання». Тобто починайте діалог не з обвинувачення «ти винен» або «зроби / не роби це», а в першу чергу, починаючи з себе:
– «Ти постійно розкидаєш речі. А ну прибери »(звинувачення + наказ), міняєте на
– «Я так засмучуюсь, коли бачу, як ти розкидати речі. Будь ласка, прибери. »(Вислів своїх почуттів + прохання).
3. Приділіть час дітям
Часто капризи дітей виникають через те, що їм нікуди подіти енергію. Якщо ваша дитина любить активні ігри, важливо приділити йому час, навчити новим активностей.
4. Попросіть, щоб вас не відволікали
Тим, хто любить працювати в тиші, потрібно пояснити близьким, що якщо ви вдома – це не означає, що вас можна відволікати. Якщо можливості позбутися від зайвих звуків немає, спробуйте придбати звукоізолюючу гарнітуру.
5. Домовтеся з сусідами
Поки всі сидять вдома, важливо навчитися домовлятися: замість того, щоб стукати в стіну і робити, що-небудь на зло, домовтеся віч-на-віч, обговоривши правила і намагаючись піти на компроміс.
6. А що робити, якщо навіть немає своєї кімнати?
Встановіть межі особистого простору. Іноді люди живуть в одній кімнаті разом, тому важливо окреслити кордон і зону відповідальності. Наприклад, ви працюєте за столом, а хтось займає місце на дивані. Також за прибирання або лагодження може відповідати той, хто користувався місцем або річчю.