Не тільки мікроби можуть передаватися і заражати. Є звички, які так і хочеться повторити за іншими.
1. Замовлення в ресторані
Вчені з’ясували, що ми відчуваємо себе щасливішими, коли замовляємо страви, що збігаються по калорійності з тими, що замовили наші друзі. Будь обережна, такі постійні повторювання за кимось можуть погано позначитися на твоїй талії.
2. Відмова від куріння
Згідно з даними дослідників, якщо хтось кидає курити, його друзі та члени сім’ї стають на 36% менше схильні до цієї шкідливої звички.
3. Почісування
Якщо ти побачила, як хтось почесався, і раптом сама відчула поколювання або свербіж на шкірі, ти не самотня. Більшість людей поруч з сусідом який почісується, самі роблять це у 2 рази частіше, ніж зазвичай.
4. Тілесні прояви
«Заразні» не тільки почісування, але позіхання, сміх, плач, кашель. Навіть якщо ми просто читаємо про те, що хтось позіхнув, нам теж хочеться позіхати. Вчені припускають, що це залишки від епохи первісної людини. Спільне використання подібних проявів давало еволюційну перевагу (наприклад, сміх виступав формою зв’язку, чухання – запобіжним засобом, позіхання – способом синхронізувати загальний час сну).
5. Бажання щось купити (або отримати)
Якщо подружка розповідає про нову сумку, ми часто хочемо таку ж. Річ, яка потрібна комусь іншому, автоматично вважається ціннішою, а тому бажаною.
Так відбувається не тільки з речами. Чоловік стає більш привабливим в наших очах, якщо подобається ще комусь. У подібні моменти нагадуй собі, як багато хорошого ти вже і так маєш.
6. Бажання схуднути
Був проведений експеримент, в якому група добровольців спочатку слідувати програмі схуднення. В результаті їх партнери скидали зайву вагу приблизно з тією ж швидкістю. Цей ефект можна використовувати у своїх інтересах – худнути разом з бойфрендом. З іншого боку, це говорить про те, що ваші спільні звички стали причиною набору кілограмів.
Джерело: lisa